Zrównoważony

Rozwój

Wszystkie

Produkty

Przyjazny wpływ na środowisko

 

Jako producenci nawozów, biostymulatorów i odżywek jesteśmy odpowiedzialni za środowisko i współpracę
z naturą. Zrównoważony rozwój jest dla nas niezwykle ważny, dlatego chcemy się do niego aktywnie przyczyniać. Wciąć szukamy sposobów, aby nasze produkty, opakowania i działalność w skali globalnej były coraz to bardziej przyjazne dla środowiska.

 

 

Nasze cele

 

Wywieranie pozytywnego wpływu gospodarkę, społeczeństwo i środowisko oraz inspirowanie do podejmowania aktywności w tym obszarze, przy jednoczesnym tworzeniu wartości dla firmy i naszych klientów.

 

Zależy nam na rozwiązaniu dwóch najbardziej naglących problemów środowiskowych na świecie – ograniczonych zasobów naturalnych i nieustannie rosnącej konsumpcji. Dlatego wszystkie nasze opakowania nadają się do recyklingu lub do ponownego wykorzystania.

 

 

Surowce z rejonów nieobjętych konfliktami

 

Sprawdzamy, czy pozyskiwane przez nas materiały do produkcji nawozów nie finansują grup zbrojnych w rejonach objętych działaniami wojennymi.


W całym łańcuchu dostaw podejmujemy działania zmierzające do potwierdzenia, że nasze źródła zaopatrzenia nie finansują grup zbrojnych w DRK i krajach sąsiadujących. W ramach tego programu prowadzimy kontrolę wytwarzanych przez nas produktów w kraju, z którego pochodzą surowce, oraz badania realizacji łańcucha dostaw zgodnie z postępowaniem i procedurami określonymi w wytycznych Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju dotyczących zachowania należytej staranności w zakresie odpowiedzialnego łańcucha dostaw minerałów z obszarów dotkniętych konfliktami i obszarów wysokiego ryzyka.

 

 

 

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

3 Maja 8/1,

85-016 Bydgoszcz

kontakt@fitoplon.pl

tel. 536 710 190

Polityka Prywatności     /     © 2019-2024 Fitoplon     /     Projekt i realizacja: houseofideas.pl